راهنمای خرید سنگ قبر مناسب

راهنمای خرید سنگ قبر مناسب

راهنمای خرید سنگ قبر مناسب از فروشگاه شایان سنگ با ضمانت نامه.

انواع سنگ مزار

امروزه در کشور ایران، سنگ‌های مختلفی برای تزیین سنگ مزار مورد استفاده است. فاکتورهای زیادی برای خرید سنگ قبر مناسب وجود دارد که در ادامه مطلب به آن میپردازیم.

سنگ‌ دارای دو دسته اصلی طبیعی و مصنوعی است.

سنگ‌های مصنوعی که با استفاده از متریال های شیمیایی، چسب، گچ، سیمان و … تولید میشوند. و سنگ‌های طبیعی که از دل کوه و یا زمین استخراج میشوند.

انتخاب سنگ مزار به سلیقه، بودجه، مکان نصب و دیگر فاکتورها بستگی دارد.

سنگ قبر مصنوعی

راهنمای خرید سنگ قبر مناسب مصنوعی.

یکی از پراستفاده ترین و محبوب ترین سنگ‌ها برای استفاده در تزیین مزار، سنگ قبر مصنوعی است.

راهنمای خرید سنگ قبر مناسب به شما کمک میکند تا بیشتر با انواع سنگ مصنوعی آشنا شوید.

سنگ مصنوعی دارای دو زیر دسته به نام‌های، سنگ نانو ایرانی و سنگ نانو خارجی است.

سنگ قبر نانو ایرانی، محصول کشور ایران است و با استفاده از چسب، گچ، سیمان، رنگ و … تولید شده است. شایان به ذکر است که نمونه خارجی آن اولین بار توسط دانشمندان چینی اختراع و به دیگر نقاط جهان صادر شد.

سنگ مصنوعی نانو دارای طیف رنگی است که برای همه سلیقه ها مناسب است. رنگ سفید این سنگ بسیار پرطرفدارتر از دیگر رنگ‌هایی مانند سبز، قهوه ای، قرمز، آبی، صورتی و … است.

سنگ قبر نانو خارجی نسبت به رقیب ایرانی خود از کیفیت و استقامت بالاتری برخوردار است. همین موضوع تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد.

سنگ نانو دارای سطحی صاف و صیغلی میباشد و خاصیت ساب پذیری مناسبی دارد. حکاکی و خط کنی روی سنگ نانو بسیار سخت نیست و به راحتی انجام میگیرد.

سنگ نانو ایرانی نسبتا ارزان قیمت تر از نمونه خارجی ( چینی ) آن است.

سنگ قبر طبیعی

راهنمای خرید سنگ قبر مناسب طبیعی.

 

یکی دیگر از نوع سنگ، سنگ طبیعی است. سنگ طبیعی دارای مدل‌های گوناگونی هستند که برای تمامی سلیقه ها مناسب است.

این سنگ‌ها به صورت طبیعی از دل کوه، سخره ها و زمین یافت میشوند. بعضی از آن ها سنگ‌های آهکی هستند، بعضی دیگر از دسته دگرگون ها. به طور کلی سنگ‌های طبیعی به چند دسته تقسیم میشوند.

سنگ مرمر

سنگ گرانیت

سنگ مرمریت

مقاوم ترین سنگ قبرها

راهنمای خرید سنگ قبر مناسب مقاوم

بدون شک، وقتی حرف از مقاومت در سنگ میشود، اولین گزینه پیش رو سنگ قبر گرانیت است.

سنگ قبر گرانیت جزو مقاومترین و مستحکمترین دسته سنگ‌هاست. گرانیت انواع مختلفی دارد، اما به طور کلی همه سنگ‌های گرانیت از ویژگی مقاومت برخوردار هستند.

این سنگ در برابر شرایط سخت آب و هوایی بسیار مقاوم است. تغییرات آب و هوایی، سرد و گرم شدن باعث شکستگی و یا ترک خوردن آن نمیشود. 

سنگ گرانیت برای مناطق سرد و کوهستانی با آب و هوای برفی و بارانی بسیار مناسب است. این سنگ از طول عمر بالایی برخوردار است. تمامی محصولات گرانیت در مجموعه شایان سنگ از { ضمانت نامه مادام العمر } برخوردار هستند.

سنگ گرانیت سطحی صاف و صیغلی دارد. ساب پذیری آن بسیار بالاست و البته بدلیل سختی و صفت بودن حکاکی و خطاطی روی آن کمی دشوار تر از دیگر سنگ‌هاست.

انواع سنگ قبر گرانیت :

سنگ قبر تویسرکان

سنگ قبر سرکان

سنگ قبر سیمین

سنگ قبر نطنز

سنگ قبر برزیلی ( چینی )

سنگ قبر شبق

بهترین و پرطرفدارترین سنگ گرانیت، سنگ قبر توسرکان است. این سنگ که محصول شهر همدان ایران است، در رتبه اول دسته گرانیت قرار گرفته است. زیبایی خاص و صاف و مشکی براق آن باعث شده تا درخواست زیادی برای خرید داشته باشد. نمونه دیگر آن سنگ گرانیت سرکان است که از لحاظ زیبایی پایین تر از همشهری خود یعنی تویسرکان قرار میگیرد.

پس اگر بدنبال سنگی مقاوم و در عین حال زیبا هستید { خرید سنگ قبر تویسرکان } را به شما پیشنهاد میدهیم.

سنگ قبر سیمین و نطنز نیز در شهر اصفهان استخراج و تولید میشود. این سنگ نیز علارقم کیفیت بالا و مقاومت فوق العاده ای که دارد، بدلیل شکل ظاهری در دره پایین ترین نسبت به تویسرکان است.

سنگ سیمین و نطنز دارای دانه و گل پنبه های ریز و درشت سفید رنگ است.

سنگ قبر برزیلی یا چینی، محصولی وارداتی و خاص. این سنگ بسیار زیبا که به سنگ دون طلا نیز معروف است، رنگی مشکی براق با دونه های طلایی ریزی دارد. همچنان سنگ برزیلی تمامی ویژگی های خوب سنگ گرانیت را دارد.

و اما گل سر سبد سنگ گرانیت، سنگ شبق است. سنگ شبق گرانقیمت ترین و خاص ترین سنگ گرانیت است. این سنگ بشدت صاف و صیغلی است، بطوری که مثل آیینه بازتاب دارد. سنگ شبق دارای خط و خال و هاله نیست و سطحی یکدست مشکی رنگ دارد. این سنگ بشدت کمیاب و لوکس گزینه ی بسیار مناسبی برای افرادی است که سنگی زینتی و در عین حال لاکچری میخواهند. 

 

 

سنگ قبر مرمریت

 
از دیگر سنگ های مقاوم و باکیفیت سنگ مرمریت است. سنگ مرمریت از قدیم برای تزیین سنگ مزار مورد استفاده بوده است. این سنگ از مقاومت و طول عمر بسیار بالا و مناسبی برخوردار است. این سنگ قالبا سفید رنگ است و دارای شال و هاله های کمرنگ سفید و طوسی است. شکل ظاهری این سنگ میتواند در درجات 1 تا 3 متفاوت باشد. سنگ مرمریت دارای زیر دسته های مختلفی است :
– سنگ قبر کریستال
– سنگ قبر قروه
– سنگ قبر ازنا
– سنگ قبر مارمارا ترکیه
– سنگ قبر هرات

تمامی این سنگ‌ها ویژگی های خوب و مقاومت مرمریت را شامل میشوند و فقط در شکل ظاهری و مکان استخراح متفاوت هستند. سنگ قبر مارمارا ترکیه و هرات نمونه ای وارداتی از سنگ مرمریت به ایران است.

ارزانترین سنگ قبرها

خرید سنگ قبر ارزان یکی از چالش های ست که شاید بسیاری از مردم دقدقه آن را داشته باشند.

از ارزان ترین و اقتصادی ترین سنگ‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 

 

– سنگ قبر نطنز

سنگ قبر نطنز محصول شهر اصفهان ایران است. این سنگ که از دسته گرانیت بشمار می آید. سنگ نطنز مشکی رنگ است و دارای دانه و گل پنبه های سفید در داخل سنگ است. قیمت ارزان این سنگ دلیل بر بی کیفت بودن آن نیست. نطنز تمام ویژگی های مقاومت، استحکام و طول عمر سنگ گرانیت را دارد. قیمت ارزان این سنگ بیشتر بدلیل شکل ظاهری آن است که یکدست مشکی نیست.

 

 

– سنگ قبر رنگی

همانطور که از اسم این سنگ پیداست، به سنگ‌هایی که با رنگ مشکی مجدد رنگ آمیزی میشوند سنگ رنگی می‌گویند.

بیشتر از سنگ نطنز و کمتر از سنگ سیمین و تویرسکان درجه 3 یا 4 برای رنگ آمیزی استفاده میشود. رنگ کردن سنگ باعث میشود جلوه سنگ زیباتر از اصل آن شود و قیمت آن نیز پایین است.

 

 

– سنگ قبر کریستال

سنگ کریستال که از زیر مجموعه دسته مرمریت است دارای مقاومت و طول عمر بسیار بالا و مناسبی ست، علت پایین بودن قیمت آن در شکل ظاهری و معادن زیاد در ایران است. کریستال میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای خرید یک سنگ قبر ارزان و با کیفیت باشد.

 

 

– سنگ قبر نانو ایرانی

همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم، نانو ایرانی جزو سنگ مصنوعی بشمار می‌آید. این سنگ با استفاده از چسب، گچ، سیمان و … به بهره برداری میرسد. نانو ایرانی ممکن است در طولانی مدت دچار رنگ پریدگی شود. و این خصوصیت را دارد که رنگ گل و یا اجسام رنگی که روی سنگ قرار دارد را به خود بگیرد. به همین دلیل میتوان سنگ نانو ایرانی را جزو سنگ‌های ارزان قیمت حساب کرد.

 

 

– سنگ قبر قروه سنندج

یکی دیگر از سنگ‌‌ها با قیمتی مناسب سنگ قروه است. این سنگ محصول شهر سنندج ایران است. قیمت ارزان این سنگ بیشتر بدلیل معادن زیاد و شکل ظاهری دارای هاله و شال آن است. سنگ قروه نیز از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است و میتوان از آن برای تزیین سنگ مزار استفاده کرد. 

سنگ قبرهای لوکس و گران قیمت

افرادی هستند که بدنبال سنگی لاکچری و بسیار لوکس هستند. از همین رو میتوان موارد زیر را به آن ها معرفی کرد.

 

– سنگ قبر مرمر

سنگ مرمر بدلیل استخراج سخت و دارا بودن رنگ‌ها و طرح های مختلف جزو لوکس ترین و خاص ترین سنگ ها برای تزیین مزار بشمار می آید. سنگ مرمر از قدیم بعنوان متریالی برای تزیین مکان های عمومی، بانک ها، قصرها و … استفاده شده است. هرچه سنگ پاک تر باشد ( رگ و ریشه ی کمتری داشته باشد ) قیمت آن نیز بسیار بالاتر است. معمولا از هر 100 سنگ 3 الی 5 تای آن پاک است. سنگ مرمر دارای مدل های مختلفی است. مانند :

– مرمر سبز آذرشهر

– مرمر کرمان

– مرمر سفید

– مرمر پرتقالی

– مرمر فیروزه ای

– مرمر هلویی

– مرمر هشترود

– مرمر اصفهان

– مرمر شیراز

– مرمر افغانستان

هرکدام از مرمرها رنگ و شگل ظاهری متفاوت تری نسبت به یکدیگر دارند.

 

– سنگ قبر شبق

بدون شک، زیباترین، لوکس ترین و گران بها ترین سنگ گرانیت، سنگ شبق نام دارد.

این سنگ محصول شهر کاشان اصفهان است. از دلایل گرانقیمت بودن آن میتوان به استخراج سخت، کمیاب بودن و دارای شکل ظاهری بسیار زیبا و مشکی یکدست آن اشاره کرد.

 

– سنگ قبر برزیلی

سنگ برزیلی یا معروف به سنگ چینی، از محصولات وارداتی سنگ شایان است. این سنگ گرانیت که مشکی یکدست است. دارای گل پنبه های ریز طلایی رنگی ست که به آن برزیلی دون طلا نیز گفته میشود. شکل ظاهری زیبا و مقاومت بالای آن از دلایل گران بودن آن است.

پس اگر بدنبال سنگی گران بها و لوکس هستید، پیشنهاد ما سنگ مرمر، سنگ شبق و سنگ برزیلی است.

سنگ قبر مناسب مناطق سرد و کوهستانی

یکی از چالش های نصب سنگ مزار، مکان و نصب سنگ مناسب برای آن محیط است. قالبا در مناطق سرد و کوهستانی سنگ با تغییرات آب و هوایی، دچار ترک و شکستگی میشود. از همین رو باید دقت داشته باشیم که چه نوع سنگی را برای چه منطقه ای به کار میبریم. سنگ هایی که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد، بدلیل استحکام بالا و مقاوم بودن در برابر برف، باران، تگرگ و … برای این مناطق مناسب هستند. 

– سنگ قبر تویسرکان همدان

– سنگ قبر هرات

– سنگ قبر سیمین

– سنگ قبر مرمر درجه 1 سوپر

– سنگ قبر نانو خارجی

– سنگ قبر برزیلی

– سنگ قبر گرانیت سبز پیرانشهر

– سنگ قبر گرانیت سبز بیرجند

مهدی منتظری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *